RSS powiększ litery pomniejsz litery
astro.pl

Wróżby interaktywne

Tygodniowy

BARAN 21.03 - 19.04 (28.07.2014 - 03.08.2014)

baran-znakPrzełom astrologicznych miesięcy Ci nie służy. Jednak już za kilka dni Merkury zatroszczy się o Twoje dobre samopoczucie i wzrost sił witalnych.

W pracy stawiaj na kompromisy. Choć Mars zagrzewać będzie do boju zawsze zastanów dobrze, czy jest o do kruszyć kopie. Jeśli zaczynasz nowy projekt lub zmieniłeś niedawno zatrudnienie – waż słowa krytyki wypowiadane pod adresem przełożonych. Zamiast krytykować zajmij się poznawaniem nowych obowiązków i spróbuj zaprzyjaźnić się z nowym otoczeniem – Jowisz sprzyja zjednywaniu sobie ludzi i pozyskiwaniu klientów.

W domowych sprawach Niebo nie jest dla Ciebie złowrogie. Harmonię, która nastała w domowym zaciszu zawdzięczasz niedawnej, bardzo korzystnej dla Ciebie pozycji Wenus. Teraz spokojnie możesz odpocząć, dom jest Twoją twierdzą i oazą spokoju. W połowie tygodnia dobry moment na rozpoczęcie treningów w ulubionej dziedzinie sportu – przestań to odkładać, twoje zdrowie odpłaci Ci dobrym zdrowiem. Zwracaj uwagę na drobiazgi, a unikniesz kłopotliwych sytuacji. Szczególnie w piątek zadbaj o ładny wygląd – możliwe niespodziewane przyjęcie.

Brawurowe popisy przed płcią przeciwną, do których może nakłaniać Mars nie odniosą spodziewanych skutków, więc jeśli masz w tym tygodniu przyciągnąć miłość - zrobisz to wyłącznie za pomocą szczerych rozmów i odrobiny romantyzmu. W związkach powieje nudą, ale dzięki bliskości, jaką nawiązaliście w ostatnim czasie – będzie to miły, leniwy okres. Panny czekające na oświadczyny muszą uzbroić się w cierpliwość.

Dokładnie planuj finanse, sytuacja materialna zacznie stopniowo poprawiać się dopiero po 1 sierpnia. Ostatni dzień lipca to dobry dzień na regulowanie wszelkich należności, pieniądze wydane w tym dniu na spłaty wrócą do portfela już w połowie sierpnia.

 

Juliusz Zawłocki
astrolog Astro.pl
 

BYK 20.04 - 20.05 (28.07.2014 - 03.08.2014)

byk-znakByki będą musiały wykorzystać wrodzony upór, by osiągnąć zamierzone cele. Uran doda Ci niezależności i kreatywności i wszystkie problemy znajdą swoje rozwiązanie.

W pracy unikaj konfliktowych sytuacji, a jeśli już do nich dopuścisz – śmiało i dosadnie wypowiadaj swoje racje. Merkury sprawi, że Twoje argumenty będą przytłaczające. Uważaj, by nie poczuć się jednak zbyt pewnie, bo możesz zostać szybko przywołany do porządku przez pracodawcę lub zwierzchnika. W połowie tygodnia nadejdą wieści w sprawie zaległych honorariów – przestudiuj drugi raz umowę, w przeciwnym razie możesz sporo stracić. Kompetencje zawodowe przyniosą rozgłos wśród klienteli, więc na brak pracy narzekać nie będziesz do końca wakacji – ostatnia chwila oddechu na urlop – Jowisz sprzyja Twoim podróżom, nie tylko prywatnym, ale i służbowym.

Domowe życie przyniesie kilka drobnych nieporozumień, które uda się rozwikłać dzięki przychylnej Wenus. Przyjrzyj się dokładniej swoim młodszym bliskim, może w porę uda Ci się zapobiec ich problemom. Nie owijaj w bawełnę i śmiało mów o emocjach – tak przedstawione racje zostaną lepiej przyjęte w rodzinnych sporach. Pod koniec tygodnia zarezerwuj wieczór na odwiedziny u siebie lub złóż wizytę dawno niewidzianym krewnym – dowiesz się czegoś, co Cię ucieszy.

W poszukiwaniach miłości przeszkadzać może lekka dezorientacja związana z niedawnymi ruchami planet. Uwierz w siebie i nie daj się nieśmiałości. Neptun zwiastuje spokój i stabilizację w sprawach uczuciowych, więc wymarzona połówka może być tuż-tuż, o ile jesteś gotów – niebawem ją zauważysz. W związkach może trochę iskrzyć za sprawą Marsa, ale nie będą to wielkie awantury.

Finanse kwitnąco, niedługo oszczędności zaczną przynosić spodziewane dochody. Możesz próbować szczęścia w grach liczbowych, szczególnie korzystny dzień to najbliższy wtorek.

 

Juliusz Zawłocki
astrolog Astro.pl
 

BLIŹNIĘTA 2.05 - 21.06 (28.07.2014 - 03.08.2014)

bliznieta-znakBliźnięta będą poszukiwały wrażeń i przygód. W poszukiwaniach kolejnych doznań zapomną o rozsądku, jednak czuwa nad nimi Jowisz, więc zapowiada się tydzień pełny beztroski i zabawy.

W pracy możesz porywać się na najbardziej karkołomne projekty. Jowisz sprawi, że nawet najbardziej karkołomne zadania wykonasz śpiewająco. Nie bój się wyrażać uznania w stosunku do współpracowników - ostatnio głównie krytykujesz, co nie przysparza Ci sympatyków. W połowie tygodnia staniesz przez zawodowym dylematem charakteru personalnego. Kieruj się intuicją i postępuj w zgodzie z etyką, a znajdziesz najlepsze wyjście. Nie przejmuj się niepowodzeniami w pierwszych dniach tygodnia, to tylko nauczy Cię śmielej dążyć w obranym kierunku.

W domu zdaj się na doświadczenie bliskich w sprawach, na których się nie znasz. Nie podejmuj w pojedynkę kluczowych decyzji tylko po to, by poczuć się ważnym i potrzebnym, choć tak może nastrajać Cię aktywny w tym tygodniu Mars. Nie czekaj z odkładanymi wizytami – zarówno wśród znajomych, jak i w gabinetach lekarskich – Neptun wróży trafne diagnozy i pomyślne leczenie schorzeń przewlekłych. W sprawie, z którą nie możesz sobie poradzić przyjdzie z pomocą ktoś z bliskiego sąsiedztwa – nie zapomnij się zrewanżować.

Miłosny karnawał dobiega końca. Wraz z lipcem skończą się Twoje skłonności do flirtu i niezobowiązujących randek. Teraz przychodzi czas odpoczynku i podsumowania doświadczeń z ostatniego okresu – dzięki nim w przyszłości stworzysz dojrzały związek. Bliźnięta w stałych relacjach i małżeństwach mogą ponieść nerwy z byle powodu. Uważaj, bo błahostka może zaważyć na Waszej przyszłości. Pod koniec tygodnia dobry czas na wspólne wyjście z domu – pozwoli Wam to na siebie spojrzeć z innej perspektywy. Wenus będzie sprzyjać gorącym wieczorom w sypialni.

Finanse ucierpią na Twojej niefrasobliwości w spełnianiu chwilowych zachcianek. Możesz sobie na to pozwolić, ponieważ Słońce ze znaku Lwa zdąży jeszcze pomyślnie przyświecić Twoim sprawom materialnym.

 

Juliusz Zawłocki
astrolog Astro.pl

 

 

 

RAK 22.06 - 22.07 (28.07.2014 - 03.08.2014)

rak-znakRaki odczują oddalenie od Słońca. Zaowocuje to skłonnością do wyolbrzymiania swoich problemów i dolegliwości. Uważaj, by nie zniechęcić otoczenia swoim marudzeniem.

Nawał pracy, jaki stanie się Twoim udziałem w pierwszych dniach tygodnia może wydawać się ponad Twoje siły. Nie unikaj jednak wykonania powierzonych obowiązków pod pretekstem choroby lub kłopotów osobistych – i tak tego nie unikniesz. Uwierz w swoje umiejętności i spokojnie wykonuj zadania po kolei – Merkury nagrodzi Twój spokój i sumienność. Z pomocą przyjdą również współpracownicy, którzy służyć będą radą i doświadczeniem.

Nie unikaj trudnych rozmów, z którymi zwlekasz. Tydzień obfitować będzie w okazje do poruszenia niewygodnych tematów. Po pobycie Słońca w Twoim znaku zmienią Ci się nieco gusta – zaczniesz doceniać potrawy, zapachy i gatunki sztuki, które dotąd Cię nie pociągały. Jednocześnie niektóre zjawiska wokół, które dotąd były niewidzialne – zaczną doprowadzać Cię do szału. Na szczęście domownicy będą skorzy do wprowadzenia zmian wg Twojego zamysłu, jeśli tylko zaproponujesz dogodniejsze rozwiązania. W połowie tygodnia przypomną sobie o Tobie dawno niewidziani znajomi. Poświęć im maksimum wolnego czasu, unikaj jednak celebrowania spotkań dużymi dawkami alkoholu – Pluton może wpłynąć na idące za tym konsekwencje zdrowotne.

Raki poszukujące miłosnej przygody mają teraz w czym wybierać. Wenus sprzyja Twojej urodzie, a Merkury obdarza elokwencją. Baw się, jeśli teraz masz na to ochotę. Jeśli marzysz o związku – nie spiesz się, nie ulegaj emocjom, pozostań na niekrępujących spotkaniach na neutralnym gruncie, na namiętności przyjdzie jeszcze czas.

Raki w dłuższych relacjach będą miały w najbliższych dniach duże wsparcie ze strony partnera w dźwiganiu domowego budżetu, który wpływa ostatnio niekorzystnie na Wasze relacje. Niedługo problem pieniędzy się rozwiąże i między Wami zrobi się spokojniej.

 

 

Juliusz Zawłocki
astrolog Astro.pl
 

LEW 23.07 - 22.08 (28.07.2014 - 03.08.2014)

lew-znakLwy będą miały ochotę leniwie wygrzewać się w Słońcu, które rozgościło się w ich znaku. Pamiętaj jednak, żeby dobrze wykorzystać nadchodzący czas, taki zastrzyk sił witalnych dostaniesz od planet dopiero za rok.

Przypływ energii i optymizmu napełni Cię chęcią do wydajnej pracy, z której będziesz czerpać realną przyjemność. Wykorzystaj to, im więcej zrobisz teraz – tym więcej będziesz mieć czasu dla siebie w połowie sierpnia. Współpracownicy traktują Cię z dystansem, nie będzie im na rękę Twój zapał i chęć bicia rekordów. Spróbuj ich zarazić pozytywnym nastawieniem. Wraz z początkiem sierpnia będzie dało się odczuć pierwsze skutki aktywności Wenus, będzie to sprzyjać współpracy i zgodzie między ludźmi skupionymi wokół jednego zadania. Wykorzystaj swoje przywódcze predyspozycje, a może zostanie powierzona Ci posada osoby zarządzającej. Do osób szukających pracy szczęście uśmiechnie się w pełni w połowie miesiąca, ale teraz mogą one liczyć na tymczasową posadę z dobrym zarobkiem.

W domu będziesz chcieć mieć jak najwięcej przestrzeni dla siebie. Domowników często odpędzać będziesz jak intruzów. Słońce każe Ci dominować, a Mars nastraja bojowo – trzymaj nerwy na wodzy, by nie wybuchła wielka awantura. Pluton przypomina o niespłaconych zależnościach. Zwróć uwagę, czy wszyscy, którzy podają się za Twoich przyjaciół postępują wobec Ciebie lojalnie.

Dominujące teraz Lwy będą chciały być górą w związkach i relacjach przyjacielskich. Na szczęście otoczenie cierpliwie zniesie Twoje panowanie. Lwy szukające miłości spotkać może miła niespodzianka 1 sierpnia. Przypadkowe spotkanie może zaowocować szeregiem uroczych spotkań. Unikaj szukania pomocy u swoich dawnych sympatii – sytuacje w ten sposób zaistniałe mogą się okazać dla Ciebie krępujące.

Finansowe nadwyżki warto zainwestować. Sprzyjający czas grom giełdowym i obrotowi obligacji.

 

Juliusz Zawłocki
astrolog Astro.pl
 

PANNA 23.08 - 22.09 (28.07.2014 - 03.08.2014)

panna-znakWraz z powolnym ruchem Słońca w stronę Twojego znaku zaczniesz czuć się coraz lepiej, jednak musisz przetrwać jeszcze kilka tygodni. Planuj dni tak, by zapewnić sobie optymalną dawkę wypoczynku i zatroszcz się o zdrowy sen, a uda Ci się przeczekać nieco minorowy układ planet.

W spornych kwestach zawodowych kieruj się wrodzona rozwagą i nie daj się ponieść nerwom. Mars może generować problemy z koncentracją, postaraj się jednak zmotywować, ponieważ każde Twoje potknięcie może sprawić, że stracisz wiele w oczach zwierzchników. Błędy Twoich współpracowników mogą wiele kosztować również Ciebie. Pluton zaleca aptekarską dokładność w działaniach i nieustającą kontrolę postępów. W połowie tygodnia możliwa wiadomość, która każe zreorganizować pracę zespołu, a Ciebie nie ominie funkcja osoby nadzorującej. Panny bez zatrudnienia powinny odświeżyć zaniedbane kursy i nieukończone szkolenia – niebawem pojawi się oferta pracy. By ją otrzymać wymagane jednak będzie posiadanie udokumentowanych kwalifikacji.

Domownicy pozwolą Ci zająć się swoimi sprawami. Wykorzystaj to na wypoczynek. Między Tobą a przyjaciółmi może wyniknąć mała sprzeczka, ale nie wpłynie znacząco na Wasze relacje. W połowie tygodnia szczęście zacznie sprzyjać Ci w organizowaniu wycieczek i wyjazdów – dzięki Jowiszowi i Merkuremu uda Ci się wyszukać najlepsze oferty.

W połowie tygodnia sprzyjająca aura na zawieranie nowych znajomości. Wytęż wzrok, być może Wenus już postawiła tego kogoś na Twoich ścieżkach. W związkach ład i harmonia, czas na pogłębianie bliskości i czułe słowa. Tydzień sprzyja poczęciom – zastanów się nad twoimi planami i dobierz odpowiednie działania.

Pannom marzy się wyjście z finansowego dołka, jednak musisz jeszcze trochę wytrzymać – dobrobyt przyjdzie do Ciebie wraz ze Słońcem, pod koniec sierpnia.

 

 

Juliusz Zawłocki
astrolog Astro.pl
 

WAGA 23.09 - 22.10 (28.07.2014 - 03.08.2014)

waga-znakWagi mogą mieć nieco buntownicze nastroje za sprawą aktywności Marsa. By nie zapędzić się w kozi róg – trzymaj nerwy na wodzy. Nie zmienisz świata w pojedynkę i to Ty musisz dopasować się do norm społecznych.

W pracy za sprawą braków kadrowych możesz przybyć Ci obowiązków. Nastaw się do tego pozytywnie – przecież ktoś będzie musiał pracować i za Ciebie, kiedy będziesz wypoczywać. Merkury nadal łaskawie patrzy na Twoje poczynania w zakresie szkoleń i kursów zawodowych. Zadbaj szczególnie o merytoryczne przygotowanie publicznych wystąpień, wiele możesz na tym zyskać. Współpracownicy mogą nie wybaczyć Ci spóźnień, więc mimo, że możesz czuć przemęczenie – staraj się wysilić na punktualność. W połowie tygodnia za sprawą Księżyca zaczniesz postrzegać kilka zawodowych spraw zupełnie inaczej, niż do tej pory. Wnioski wykorzystaj dobrze w dalszej karierze.

W domu Pluton zachwieje relacjami w sąsiedztwie. Rzucając oskarżenia zastanów się, czy nie robisz tego na wyrost. Zainwestuj czas w odpoczynek – w pracy masz tyle na głowie, że potrzebujesz regeneracji. Domownicy to zrozumieją. W połowie tygodnia wraz z rodziną podejmiecie decyzję o wspólnej inwestycji w duży remont. Poczekaj jednak z zawieraniem umów z fachowcami do połowy sierpnia, tymczasem ustalcie wspólnie z bliskimi wszystkie detale. Przyjaciele będą oblegać Twój telefon i zabiegać o spotkania. Nie daj się długo prosić. Dobry czas na zawieranie znajomości, Wenus stawia na drodze ludzi o dobrych intencjach.

W miłości Waga może poczuć się zepchnięta na dalszy plan zarówno w relacjach nieformalnych, a rokujących – jak i w zalegalizowanych związkach. Czas po zmianie miejsca pobytu Słońca sprawia, że wszyscy mamy więcej spraw na głowie i mniej czasu – za kilka dni wszystko wróci do normy. Podejdź do tego ze zrozumieniem, a czas, którego nie możecie spędzić we dwoje wykorzystaj na przyjemności.

Finansami zachwieje zaległy rachunek. Przejrzyj dokładnie ostatnie kwity – może ustrzeżesz się spłaty odsetek.

 
Juliusz Zawłocki
astrolog Astro.pl
 

SKORPION 23.10 - 21.11 (28.07.2014 - 03.08.2014)

skorpion-znakSkorpiony będą w tym tygodniu skupione i wyciszone. Dzięki Merkuremu to czas dobry na wytężoną pracę i zadania o wysokim stopniu trudności – we wszystkich aspektach życia.

W pracy tydzień upłynie niepostrzeżenie pod znakiem firmowych wyjazdów i luźnych spotkań. Baw się i nawiązuj znajomości, ponieważ ludzie, których teraz masz szansę poznać pomogą Ci w zawodowym wybiciu. Nie unikaj rozmów o karierze z przełożonym i jasno określaj oczekiwania finansowe – dzięki przychylnie nastawionemu Jowiszowi uzyskacie porozumienie. Bezrobotne Skorpiony mogą liczyć na pracę w swoim zawodzie. Przyjmij ofertę, a nie pożałujesz, rozpoczyna się dla Ciebie okres dobry na rozwój zawodowy.

Domownicy wykażą większą, niż zwykle troskę o Twoje samopoczucie i zdrowie. Ulegnij ich namowom i zwróć uwagę na higienę swojego dnia – coś może zakłócać twoje wibracje. Postaraj się coś z tym zrobić. W połowie tygodnia spodziewaj się dobrych wieści od przyjaciół, którzy przebywają za granicą. Możliwe powiększenie rodziny wśród najbliższych krewnych. Wenus sprzyja także uzdrawianiu relacji z rodzicami i rodzeństwem.

W miłości nadejdzie pora, by zagrać w otwarte karty. Próżno łudzisz się, że Twoje intencje zostaną odczytane bez słów przez tego, kogo obdarzasz zainteresowaniem. Ci, którzy dopiero rozglądają się za kimś nie zawiodą się, jeśli postępować będą w zgodzie z rozsądkiem. W związkach może być burzowo za sprawą Marsa, nie daj się ponieść emocjom. Obdarz partnera zrozumieniem i czułością, zamiast wszczynać awantury spokojnie rozmawiajcie. Razem uda Wam się pokonać wspólne problemy.

W finansach czas zwyżki dobiega końca – unikaj ryzykownych inwestycji i wątpliwie dochodowych interesów. Sporo wydatków może wygenerować stan zdrowia Twój, lub kogoś z bliskiego otoczenia – pamiętaj więc, ze niedługo wszystkie pieniądze mogą być przydatne, by szybko i bez większego uszczerbku kogoś wyleczyć.

 

Juliusz Zawłocki
astrolog Astro.pl
 

STRZELEC 22.11 - 21.12 (28.07.2014 - 03.08.2014)

strzelecDla Strzelców tydzień sprzyjający realizacji ambitnych celów i życiowych postanowień. Słońce sprzyja wzrostowi sił witalnych, przez co trudne zadania wykonasz z dobrym wynikiem i satysfakcją.

W pracy męczyć Cię może powtarzalność czynności i monotonia dnia – Mars każe Ci pożądać ciągłych zmian i punktów zwrotnych, jednak spokojne dla Ciebie Niebo nie ześle żadnych podnoszących adrenalinę wyzwań. Skup się na obowiązkach i nie wybiegaj za daleko w przyszłość – na to przyjdzie czas po urlopie, a na wypoczynek właśnie teraz nadchodzi optymalna pora. Pozałatwiaj wszystkie pilne sprawy i wraz z początkiem sierpnia wybierz się gdzieś, gdzie będzie można zapomnieć o całym zawodowym życiu.

Rodzinie przyda się trochę ruchu – postaraj się zorganizować wspólną rowerową lub pieszą wycieczkę. W domu rzadko macie okazje porozmawiać i spędzić razem czas. Pozytywnie nastawiona Wenus sprzyja przebaczeniu i rekompensacie win. Jeśli w Twoim domu mieszkają dzieci – Pluton radzi zwrócić uwagę na stan ich zębów – teraz nie jest za późno, żeby wybrać się do dentysty. Przyjaciele przypomną o sobie w połowie tygodnia licząc na pomoc w ważnej sprawie. Spełnij tylko te prośby, które nie postawią Cię w kłopotliwych sytuacjach.

W miłości trwa bardzo dobry okres. Ktoś niedawno poznany może skraść Ci serce. Nie obawiaj się, Gwiazdy są Wam przychylne. Uzbrój się w cierpliwość, jeśli liczysz, że w tym tygodniu spotkasz kogoś inspirującego – kolejny dobry czas na zawieranie znajomości w połowie sierpnia. W związkach będziesz starać się zdobyć przychylność partnera w spornych kwestiach majątkowych. Układ Planet nie sprzyja Ci jednak w podejmowaniu dobrych decyzji finansowych, więc zdaj się na partnera, lub poczekajcie na lepszy moment.

Finanse mają szansę wzrosnąć, jeśli przyjmiesz zsyłane przez Jowisza zlecenia.

 

 Juliusz Zawłocki
astrolog Astro.pl

 

 

 

KOZIOROŻEC 22.12 - 19.01 (28.07.2014 - 03.08.2014)

koziorozec-znakKoziorożce będą twardo stąpać po ziemi i planować swoje zajęcia zgodnie z faktycznymi możliwościami. Od początku sierpnia poczujesz wzrost sił witalnych i na swoich barkach udźwigniesz znacznie więcej, niż do tej pory.

W pracy nie ominą Cię kłopoty spowodowane Twoimi zaniedbaniami, unikniesz jednak przykrych konsekwencji, jeśli w szybkim czasie podejmiesz działania naprawcze. Markury swoją rozwagą wskaże Ci ludzi, którym powierzyć możesz zawodowe i biurowe sekrety – możliwe, ze wyklaruje się z tego prawdziwa przyjaźń na lata. Nie obwiniaj się o błędy podwładnych – zamiast tego zacznij w końcu wyciągać konsekwencje. W połowie tygodnia nadejdzie wiadomość o otwarciu się nowych perspektyw zawodowych – śmiało z niej skorzystaj.

Domownicy zaczynają przyzwyczajać się do Twoich częstych nieobecności, uważaj jednak, by w końcu ktoś nie mógł Ci zarzucić, że traktujesz dom jak hotel. Nie zaniedbuj domowego ogrodu, straty mogą być nieodwracalne. Merkury sprzyja zdrowiu – wykorzystaj dobrą formę i zacznij uprawiać sport – spożytkujesz w ten sposób energię, która pochodzić będzie z aktywności Marsa, przez co staniesz się mniej nerwowy, co uczyni kontakty z najbliższymi łatwiejszymi.

W miłości postaw na wspólne zainteresowania, nie kontynuuj znajomości, które źle pod tym względem rokują. Nawet szacunek jakim darzysz inne poglądy i zapatrywania nie pomoże Ci udźwignąć odległych wizji Waszych relacji w życiu codziennym. Koziorożce w związkach czeka rozkwit czułości z odrobiną burzowych zajść – ale tydzień w ogólnym obrachunku uznacie w tym wymiarze za udany.

Finanse zapowiadają się dostatnio. Warto przemyśleć zawarcie umowy ubezpieczeniowej. Tym bardziej, że niebawem ktoś sam Ci ją zaproponuje. Unikaj zakupów nieznanych towarów – Pluton ostrzega przed naciągaczami.

 

 

Juliusz Zawłocki
astrolog Astro.pl
 
 

astrokameraKontakt · Regulamin · Wymagania techniczne · Reklama · Wróżki SMS · Mapa strony · Partnerzy
Ta strona używa cookie,  w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkownika. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Używając ciasteczek w ten sposób nigdy nie identyfikujemy tożsamości użytkowników na podstawie informacji przechowywanych w ciasteczkach. Więcej.

© 2000-2014 Wydawnictwo Phoenix Press | Bauer Media Group
Projekt i realizacja: slyks.pl